Kakao Guatemala hoblinky

290 Kč 560 Kč 970 Kč 1 820 Kč od 290 Kč
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Pravé 100% rituální kakao z permakulturní kakaové farmy v Guatemale. Ve formě strouhaných hoblinek.
Nejčistší možná forma kakaa v ceremoniální kvalitě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

​​Kakao: Čistá 100% kakaová hmota z kakaových bobů v ceremoniální kvalitě
Země původu: Guatemala
Podoblast: Alta Verapaz
Odrůda: Criollo
Zpracování: Pražené
Forma: Hoblinky
Certifikace: Obnovitelné pěstování bez pesticidů a chemikálií
Chuť: Harmonická zemitá chuť s tóny ořechů

kuskakaa_mapa_guatemala

Hoblinky jsou nastrouhaný blok kakaové hmoty, pro snadnější rozpustnost a přípravu nápojů. 
Varianta "ANCESTRAL" je zvláště vhodná na kakaové ceremonie, díky odstředění 20% tuků má vysoký obsah účinných látek.
Varianta "RITUAL" má velmi jemnou strukturu, a plný obsah kakaového másla. Je velmi chutné a výživné. Pokud chcete ochutnat a porovnat jemné nuance v chuti každé verze tohoto kakaa, připravili jsme pro vás Testovací sadu 4 druhy Guatemala

Obě varianty jsou šetrně pražené na ohni tradičními postupy.
Dostupné také ve formě bloku: Kakao Guatemala 1kg

Naše Guatemalské kakao pochází z permakulturní farmy v pohoří Sierra de las Minas v Alta Vapez. Farma se vedle drobné produkce organického ovoce specializuje na pěstování a zpracování rituálního kakaa. Stromy rostou ve stínu guatemalské džungle a půda je obhospodařovaná na principech permakultury a udržitelného zemědělsko-lesnického hospodářství. Kakao je zpracováváno podle tradičních postupů přímo na farmě, kde vzniklo také vzdělávací a návštevnické komunitní off-the-grid centrum.

Příběh začal když místní farmář s manželkou objevili téměř neúrodný pozemek na úpatí pohoří Sierra de las Minas. Nyní je zde hora pokrytá nativními rostlinami, kakaovníky, ovocnými stromy a květinami. Každým nákupem tohoto kakaa jim pomáháte udržovat a rozvíjet projekt jedlého lesa, udržitelného agrolesnictví, navracení života a zalesňování této části země, kterému zasvětili svůj život.  

Více o druzích Guatemalského kakaa: Testovací sada 4 druhy Guatemala

 

Vlastními slovy farmáře Laurenta
“Nezachraňujeme jen esenci kakaa - pro nápoje, výrobu čokolády nebo pro ceremonie, ale dáváme také zpátky Zemi. Čím víc kakaa můžeme vyprodukovat a sdílet, tím víc může růst náš rozmanitý biodiverzní les. Kopec a svahy Finca El Porvenir, bohaté na faunu a flóru, jsou službou našim produktům, a zajišťují dlouhověkost rostoucích ekosystémů v naději, že motivují také ostatní k opětovnému zalesňování a udržitelnému zemědělství.”

Považujeme naše kakao za něco něco, co je posvátné a zároveň přináší potěšení. S kakaem zacházíme se stejnou péčí, obezřetností a záměrem, jaký dáváme půdě a krajině, která obklopuje naše kakaovníky. Věříme, že tak produkujeme kakao, které dokáže inspirovat k hodnotám, které sdílíme, k léčení, radosti a lásce.
Namísto použití metod, které zvyšují výnos našich stromů s negativním dopadem na životní prostředí, obnovujeme přirozené prostředí kakaovníků. Necháváme stromy samy růst a plodit, a jen v případě potřeby zasáhneme přizozenými úpravami. Naše stromy jsou pěstovány spíše ze semen než z roubů, což znamená, že každý strom obsahuje své vlastní genetické složení a každý strom je jiný jedinec. Věříme, že je to součást výroby kakaa té nejvyšší kvality.
Aktivně se také zabýváme výběrem, uchováváním a pěstováním semen ohrožených druhů kakaa a chráníme tak dědictví těchto stromů před tím, aby bylo navždy ztraceno. Zaměstnáváme několik pracovníků z okolí a jsme rádi, že můžeme pořádat akce pro lidi, kteří se zamilovali do našeho kakaa a chtějí poznat místo, odkud pochází, a dozvědět se, jak kakao pěstujeme a zpracováváme. Naší vizí je pokračovat v udržitelném rozvoji a v budování eco-vesnice a vzdělávacího centra, které jsou benefitem pro zemi, pro návštěvníky, obyvatele a okolní komunitu.”

Tipy na vaření z kakaa najdete v našich receptech.

5
17x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
SH Avatar autora | 2.5.2023
Výborné kvalitní kakao, rychle připravené. Balíček krásně zabalený bez plastů.
5
Avatar autora | 29.4.2023
dobré :-)
5
SF Avatar autora | 10.4.2023
5,0
5
EC Avatar autora | 17.3.2023
Dokonalé! Od té doby, co jsem si kakao zakoupila, stalo se mou oblíbenou částí dne. Chuť výborná, kvalita prvotřídní. Děkuji
5
MK Avatar autora | 25.2.2023
Taková dobrota, už si ani neumím představit den bez ranního šálku tohoto lahodného nápoje.
5
BK Avatar autora | 3.2.2023
Krasne zabalene. Moc dekuji.
5
LO Avatar autora | 24.10.2022
Mňam. Milujem toto kakao! Viac sa teším na šálku kakaa ako na kávu :) Najlepšie je s ovseným mliekom, škoricou, vanilkou a štipka kajenského :P Balzam na dušu. Ešte jedno skvelé využitie tohto kakaa: teplá ovsená kaša s teplými malinami a posypať kakaom, to je láska.
5
TM Avatar autora | 23.10.2022
Chuť úžasná a ta vůně, přesně to jsem od toho očekávala. :) Kakao mi bude zpříjemňovat dny v práci a zimní výšlapy do kopců a také zahřívat po otužování. :)
5
D Avatar autora | 11.10.2022
Naprosto skvělé kakao, určitě budu i nadále objednávat. Pohladí na těle i na duši.
5
PJ Avatar autora | 12.9.2022
Velice, skvělá chuť. Určitě si objednám znovu.
5
LL Avatar autora | 31.8.2022
Moc dobré - výborná chuť
5
BV Avatar autora | 16.8.2022
Už si ani nedokážu představit chvíle zastavení bez šálku tohoto výborného kakaa, které vždy příjemně zahřeje na těle a pohladí na duši. Dáreček v podobě dřívka palo santo mi udělal velikou radost, velmi děkuji za váš eshop, kde je vždy radost nakupovat :)
5
PS Avatar autora | 15.6.2022
Velice, skvělá chuť. Velká spokojenost s Vaším přístupem, vše dokonalé. Určitě si objednám znovu.
5
Avatar autora | 7.5.2022
Skvělá komunikace, rychlé dodání, ale hlavně skvělé kakao s výbornou chutí. Odebíráme pravidelně!
5
JL Avatar autora | 2.5.2022
Skvělá komunikace, vše proběhlo rychle a hladce. Kakao je výtečné, moc děkuji. Už si užívám své kakové rituálky a určitě budu i nadále nakupovat kakao odsud. Vyhovuje mi menší balení pro možnost vyzkoušení kakaa ???? Za mě DOPORUČUJI tento e-shop.
5
SG Avatar autora | 21.3.2022
Snadná příprava, skvělá chuť :)
5
LP Avatar autora | 5.3.2022
Výborné :)