KAKAO GUATEMALA Hoblinky

235 Kč 490 Kč od 235 Kč
Varianta

Pravé 100% rituální kakao z permakulturní kakaové farmy v Guatemale. Ve formě strouhaných hoblinek.
Nejčistší možná forma kakaa v ceremoniální kvalitě.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čistá 100% kakaová hmota z kakaových bobů
Odrůda: Criollo
Forma: Hoblinky
Druhy zpracování: Ancestral nebo Ritual
Země původu: Guatemala, farma v oblasti Alta Verapaz, Dalileo Cacao
Kvalita: Obnovitelné pěstování bez pesticidů a chemikálií.

Hoblinky jsou nastrouhaný blok kakaové hmoty, pro snadnější rozpustnost a přípravu nápojů. 
Varianta "ANCESTRAL" je zvláště vhodná na kakaové ceremonie, díky odstředění 20% tuků má vysoký obsah účinných látek.
Varianta "RITUAL" má velmi jemnou strukturu, a plný obsah kakaového másla. Je velmi chutné a výživné.

Obě varianty jsou šetrně pražené na ohni tradičními postupy.
Dostupné také
 ve formě bloku: Kakao Guatemala 1kg

Více o druzích Guatemalského kakaa: Testovací sada 4 druhy Guatemala

Naše Guatemalské kakao pochází z permakulturní farmy v pohoří Sierra de las Minas v Alta Vapez. Farma se vedle drobné produkce organického ovoce specializuje na pěstování a zpracování rituálního kakaa. Stromy rostou ve stínu guatemalské džungle a půda je obhospodařovaná na principech permakultury a udržitelného zemědělsko-lesnického hospodářství. Kakao je zpracováváno podle tradičních postupů přímo na farmě, kde vzniklo také vzdělávací a návštevnické komunitní off-the-grid centrum.

Příběh začal rodinou (kanaďan Laurent, mayská žena Beronika a jejich dvě děti), kteří objevili téměř neúrodný pozemek na úpatí pohoří Sierra de las Minas. Nyní je zde hora pokrytá nativními rostlinami, kakaovníky, ovocnými stromy a květinami. Každým nákupem tohoto kakaa jim pomáháte udržovat a rozvíjet projekt jedlého lesa, udržitelného agrolesnictví, navracení života a zalesňování této části země, kterému zasvětili svůj život.  

Vlastními slovy farmáře Laurenta (Dalileo Cacao)
“Nezachraňujeme jen esenci kakaa - pro nápoje, výrobu čokolády nebo pro ceremonie, ale dáváme také zpátky Zemi. Čím víc kakaa můžeme vyprodukovat a sdílet, tím víc může růst náš rozmanitý biodiverzní les. Kopec a svahy Finca El Porvenir, bohaté na faunu a flóru, jsou službou našim produktům, a zajišťují dlouhověkost rostoucích ekosystémů v naději, že motivují také ostatní k opětovnému zalesňování a udržitelnému zemědělství.”

Považujeme naše kakao za něco něco, co je posvátné a zároveň přináší potěšení. S kakaem zacházíme se stejnou péčí, obezřetností a záměrem, jaký dáváme půdě a krajině, která obklopuje naše kakaovníky. Věříme, že tak produkujeme kakao, které dokáže inspirovat k hodnotám, které sdílíme, k léčení, radosti a lásce.
Namísto použití metod, které zvyšují výnos našich stromů s negativním dopadem na životní prostředí, obnovujeme přirozené prostředí kakaovníků. Necháváme stromy samy růst a plodit, a jen v případě potřeby zasáhneme přizozenými úpravami. Naše stromy jsou pěstovány spíše ze semen než z roubů, což znamená, že každý strom obsahuje své vlastní genetické složení a každý strom je jiný jedinec. Věříme, že je to součást výroby kakaa té nejvyšší kvality.
Aktivně se také zabýváme výběrem, uchováváním a pěstováním semen ohrožených druhů kakaa a chráníme tak dědictví těchto stromů před tím, aby bylo navždy ztraceno. Zaměstnáváme několik pracovníků z okolí a jsme rádi, že můžeme pořádat akce pro lidi, kteří se zamilovali do našeho kakaa a chtějí poznat místo, odkud pochází, a dozvědět se, jak kakao pěstujeme a zpracováváme. Naší vizí je pokračovat v udržitelném rozvoji a v budování eco-vesnice a vzdělávacího centra, které jsou benefitem pro zemi, pro návštěvníky, obyvatele a okolní komunitu.”

Tipy na vaření z kakaa najdete v našich receptech.

5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PS Avatar autora | 15.6.2022
Velice, skvělá chuť. Velká spokojenost s Vaším přístupem, vše dokonalé. Určitě si objednám znovu.
5
Avatar autora | 7.5.2022
Skvělá komunikace, rychlé dodání, ale hlavně skvělé kakao s výbornou chutí. Odebíráme pravidelně!
5
JL Avatar autora | 2.5.2022
Skvělá komunikace, vše proběhlo rychle a hladce. Kakao je výtečné, moc děkuji. Už si užívám své kakové rituálky a určitě budu i nadále nakupovat kakao odsud. Vyhovuje mi menší balení pro možnost vyzkoušení kakaa ???? Za mě DOPORUČUJI tento e-shop.
5
SG Avatar autora | 21.3.2022
Snadná příprava, skvělá chuť :)
5
LP Avatar autora | 5.3.2022
Výborné :)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení