Zdarma doprava na objednávky od 3300,-

O nás

Kus Kakaa Peru

 

Kdo stojí za Kusem Kakaa? 

Veronika Živa je povoláním lektorka a produkční workshopů extatického tance. Miluje propojení transformační síly tance a medicíny kakaa. Absolvovala 7 leté studium tance Movement Medicine v Anglii a tuto praxi přináší do Čech. Miluje rituály, hlavně ty taneční, které trvají 3 a více dní, ale i ty kratší, které podporují naplněný život v každodennosti. Přes 20 let jde cestou jógy, extatického tance a mystiky a ve své praxi i v tom, co nabízí, dochází ke stále větší jednoduchosti a "obyčejnosti". Takže chápete, kdo vítá každé ráno jógou a šálkem kakaa, a kdo hodiny a hodiny tančí u ohně v obýváku nebo v lese za domem :)

 

Josef je povoláním architekt a stavař. S vášní pro fotografii, cestování, dobré jídlo, pití a samozřejmě, kakao a čokoládu. Takže chápete, kdo je ten tahoun každé cesty za kakaem, kdo každou další výpravu staví pěkně od základů a proč cestujeme za kakaem v měsících mimo stavební sezónu :)

 

Co tvoříme?
Kakao je naše vášeň a naší misí je být mostem mezi vámi, milovníky kakaa a místy a kulturami, kde kakao roste a zpracovává se. Osobně navštěvujeme kakaové farmáře, rozvíjíme s nimi vztahy a dovážíme do čech to nejkvalitnější kakao z různých zemí světa. Přímo tak podporujeme fair trade, direct trade a obnovu kakovníkových lesů. Je pro nás důležitá reciprocita a vědomí toho, co podporujeme a co dáváme zemi zpět. Účastníme se mezinárodních vzdělávacích programů o kakau a čokoládě, pořádáme přednášky a píšeme články. Věříme, že potenciál pravého kakaa má v dnešní době vyjímečné místo. 

Pru Kus Kakaa

 

Jak to celé začalo?

Cestujeme společně světem i životem přes 10 let. Naše aktivní objevování “pravého” kakaa začalo při cestách po Mexiku a Guatemale. Touha poznávat a ochutnávat kakao přímo od zdroje nás zavedla do kakaového ráje k nádhernému jezeru Lago de Atitlan. V Guatemale jsme ochutnávali různé druhy pravého kakaa, až jsme našli to "nej", pěstované na permakulturní farmě na východě země a přivezli si několik kilových cihliček tohoto mayského pokladu domů. A protože v čechách zdroj kvalitního kakaa (i nám) stále chyběl, po několika letech zrání jsme v roce 2020 začali sdílet tohle mayské zlato i s vámi, skrze projekt Kus Kakaa. 

 

"Když se lidstvo vychýlí z harmonie s přírodním světem, kakao příjde z deštného pralesa, aby otevřelo srdce a obnovilo rovnováhu" starověké rčení

IMG_8751 

 

tlacitko-do-eshopu