O nás

IMG_8788

 

Kdo stojí za Kusem Kakaa? 

Veronika Živa je povoláním lektorka a produkční workshopů extatického tance. Miluje propojení transformační síly tance a medicíny kakaa. Absolvovala 7 leté studium tance Movement Medicine v Anglii a tuto praxi přináší do Čech. Miluje rituály, hlavně ty taneční, které trvají 3 a více dní, ale i ty kratší, které podporují naplněný život v každodennosti. Přes 20 let jde cestou jógy, extatického tance a mystiky a ve své praxi i v tom, co nabízí, dochází ke stále větší jednoduchosti a "obyčejnosti". Takže chápete, kdo vítá každé ráno jógou a šálkem kakaa, a kdo hodiny a hodiny tančí u ohně v obýváku nebo v lese za domem :)

 

Josef je povoláním architekt a stavař. S vášní pro fotografii, cestování, dobré jídlo, pití a samozřejmě, kakao a čokoládu. Takže chápete, kdo je ten tahoun každé cesty za kakaem, kdo každou další výpravu staví pěkně od základů a proč cestujeme za kakaem v měsících mimo stavební sezónu :)

 

Co tvoříme?
Kakao je naše vášeň a naší misí je být mostem mezi vámi, milovníky kakaa a místy a kulturami, kde kakao roste a zpracovává se. Osobně navštěvujeme kakaové farmáře, rozvíjíme s nimi vztahy a dovážíme do čech to nejkvalitnější kakao z různých zemí světa. Přímo tak podporujeme fair trade, direct trade a obnovu kakovníkových lesů. Je pro nás důležitá reciprocita a vědomí toho, co podporujeme a co dáváme zemi zpět. Účastníme se mezinárodních vzdělávacích programů o kakau a čokoládě, pořádáme přednášky a píšeme články. Věříme, že potenciál pravého kakaa má v dnešní době vyjímečné místo.

 

 

ja a kakao

 

Jak to celé začalo?

Cestujeme společně světem i životem přes 10 let. Naše aktivní objevování “pravého” kakaa začalo při cestách po Mexiku a Guatemale. Touha poznávat a ochutnávat kakao přímo od zdroje nás zavedla do kakaového ráje k nádhernému jezeru Lago de Atitlan. V Guatemale jsme ochutnávali různé druhy pravého kakaa, až jsme našli to "nej", pěstované na permakulturní farmě na východě země a přivezli si několik kilových cihliček tohoto mayského pokladu domů. A protože v čechách zdroj kvalitního kakaa (i nám) stále chyběl, po několika letech zrání jsme v roce 2020 začali sdílet tohle mayské zlato i s vámi, skrze projekt Kus Kakaa. 

 

"Když se lidstvo vychýlí z harmonie s přírodním světem, kakao příjde z deštného pralesa, aby otevřelo srdce a obnovilo rovnováhu" starověké rčení

 

"When the mankind gets out of the harmony with the natural world, cacao comes out of the rainforest to open hearts and reestablish the balance" ancient myth

 

IMG_8751 

 

tlacitko-do-eshopu