Zdarma doprava na objednávky od 3300,-

Kostarika

Vlastnosti našeho kakaa z Kostariky:

​​Kakao: Čistá 100% kakaová hmota z kakaových bobů v ceremoniální kvalitě
Země původu: Kostarika
Podoblast: Upala
Odrůda: Trinitario
Zpracování: Pražené
Forma: Praktické cihličky 75g
Certifikace: Fair Trade & Udržitelnost
Chuť: Lesní ovoce, Citrusy, Kakao

_1210144

O farmářích a pěstování:

Tajemstvím plné harmonické chuti tohoto kakaa jsou kakaové boby pěstované na rodinné farmě v oblasti Upala na Kostarice. S farmářem Donem, který se s láskou a péčí o tuto farmu stará, jsme se potkali a navázali spolupráci přímo na jeho farmě během naší cesty po Kostarice v únoru 2022. Viděli jsme, jak ke každému stromu přistupuje s velikou péčí a znalostí. Pěstování kakaa je pro něj rodinná tradice, některé kakaovníky vysázel ještě jeho dědeček. Čerstvé boby putují z farmy rovnou na fermentaci. Na tu pečlivě dohlíží náš producent, který drobné farmáře v oblasti Upala podporuje a zpracovává jejich kakao na pastu té nejvyšší kvality a bohaté chuti. 

Bujná příroda a klima Kostariky nabízí přímo idylycké prostředí pro růst kakaa i pro jeho zpracování po sklizni, pro fermentaci a následné sušení bobů na slunci. Vůně květin neskutečných tvarů a barev, svěžest čerstvého ovoce a citrusů, celoročně kvetoucí a plodící stromy, zemitost a síla kostarické džungle ... to vše můžeme zakusit a vystopovat v tomto Kostarickém kakau.

Vhodné použití:

Toto kakao je díky mnohaletým zkušenostem farmáře fermentováno a praženo s cílem co nejvíce rozvinout jeho chuťový potenciál. Stejně jako u všech našich ostatních kakaí je i zde kladen maximální důraz na čistotu při fermentaci a třídění. Když jsme na farmě poprvé kakaovou pastu ochutnali, tak nás výsledek po pravdě neskutečně překvapil. Nemohli jsme uvěřit že kakao je neslazené. Pro svůj vyvážený chuťový profil je kromě kakových ceremonií obzvláť vhodné na každodenní pití a jako ranní alternativa kávy nebo čaje.

tlacitko-do-eshopu