KAKAO GUATEMALA BLOK

490 Kč 930 Kč 1 750 Kč od 490 Kč
Varianta

100% rituální kakao z permakulturní kakaové farmy v Guatemale. Nejčistší možná forma kakaa v ceremoniální kvalitě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čistá 100% kakaová hmota z kakaových bobů
Odrůda: Criollo
Forma: Hoblinky nebo Kus Kakaa
Země původu: Guatemala, farma v oblasti Alta Verapaz, Dalileo Cacao
Kvalita: Obnovitelné pěstování bez pesticidů a chemikálií.

Naše Guatemalské kakao pochází z permakulturní farmy v pohoří Sierra de las Minas v Alta Vapez. Farma se vedle drobné produkce organického ovoce specializuje na pěstování a zpracování rituálního kakaa. Stromy rostou ve stínu guatemalské džungle a půda je obhospodařovaná na principech permakultury a udržitelného zemědělsko-lesnického hospodářství. Kakao je zpracováváno podle tradičních postupů přímo na farmě, kde vzniklo také vzdělávací a návštevnické komunitní off-the-grid centrum.

Příběh začal rodinou (kanaďan Laurent, mayská žena Beronika a jejich dvě děti), kteří objevili téměř neúrodný pozemek na úpatí pohoří Sierra de las Minas. Nyní je zde hora pokrytá nativními rostlinami, kakaovníky, ovocnými stromy a květinami. Každým nákupem tohoto kakaa jim pomáháte udržovat a rozvíjet projekt jedlého lesa, udržitelného agrolesnictví, navracení života a zalesňování této části země, kterému zasvětili svůj život.  

Vlastními slovy farmáře Laurenta (Dalileo Cacao)
“Nezachraňujeme jen esenci kakaa - pro nápoje, výrobu čokolády nebo pro ceremonie, ale dáváme také zpátky Zemi. Čím víc kakaa můžeme vyprodukovat a sdílet, tím víc může růst náš rozmanitý biodiverzní les. Kopec a svahy Finca El Porvenir, bohaté na faunu a flóru, jsou službou našim produktům, a zajišťují dlouhověkost rostoucích ekosystémů v naději, že motivují také ostatní k opětovnému zalesňování a udržitelnému zemědělství.”

Považujeme naše kakao za něco něco, co je posvátné a zároveň přináší potěšení. S kakaem zacházíme se stejnou péčí, obezřetností a záměrem, jaký dáváme půdě a krajině, která obklopuje naše kakaovníky. Věříme, že tak produkujeme kakao, které dokáže inspirovat k hodnotám, které sdílíme, k léčení, radosti a lásce.
Namísto použití metod, které zvyšují výnos našich stromů s negativním dopadem na životní prostředí, obnovujeme přirozené prostředí kakaovníků. Necháváme stromy samy růst a plodit, a jen v případě potřeby zasáhneme přizozenými úpravami. Naše stromy jsou pěstovány spíše ze semen než z roubů, což znamená, že každý strom obsahuje své vlastní genetické složení a každý strom je jiný jedinec. Věříme, že je to součást výroby kakaa té nejvyšší kvality.
Aktivně se také zabýváme výběrem, uchováváním a pěstováním semen ohrožených druhů kakaa a chráníme tak dědictví těchto stromů před tím, aby bylo navždy ztraceno. Zaměstnáváme několik pracovníků z okolí a jsme rádi, že můžeme pořádat akce pro lidi, kteří se zamilovali do našeho kakaa a chtějí poznat místo, odkud pochází, a dozvědět se, jak kakao pěstujeme a zpracováváme. Naší vizí je pokračovat v udržitelném rozvoji a v budování eco-vesnice a vzdělávacího centra, které jsou benefitem pro zemi, pro návštěvníky, obyvatele a okolní komunitu.”

Tipy na vaření z kakaa najdete v našich receptech.

5
16x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KV Avatar autora | 25.4.2022
NAJSO
5
KB Avatar autora | 2.3.2022
Opravdu kvalitní kakao, moc ráda podporují sustainable projekty :) samo o sobě je docela hořké, když chcete více "klasickou" chuť, zkuste trochu sójového mléka a kokosového cukru :)
5
B Avatar autora | 10.12.2021
Tento druh kakaa jsem si zamilovala, připravuji v ovesném mléku s trochou skořice a kokosového nektaru a tato kombinace je pro mě dokonalá :)
5
PL Avatar autora | 26.11.2021
Tohle kakao skutečně pohladí po duši. Moc doporučuji!
5
MS Avatar autora | 24.11.2021
Výborné kakao, které dodá energii
5
Avatar autora | 23.9.2021
Kakao je skvělé. Děkuji.
5
MR Avatar autora | 5.9.2021
Kakao s lahodnou chutí, které otvírá srdce, přináší radost a uvolnění. Pomáhá mi vnímat hloubku a posvátnost přítomného okamžiku.
5
LP Avatar autora | 21.8.2021
Moc dobré kakao.
5
Avatar autora | 29.4.2021
Jsme moc spokojení,kakao je výborné. Zuzka
5
MS Avatar autora | 20.2.2021
Guatemalské kakao vnímám stejně intenzivní a zároveň s jemnými účinky pro tělo.. Mám ráda radostnost, kterou přináší a zároveň uzemnění a otevřenost.. je pro mě velkým pomocníkem pro regeneraci a zvládnutí stresu při směnné práci u záchranné služby.
5
Y Avatar autora | 13.2.2021
Strong and yet light flavour, we love this Cacao!
5
MV Avatar autora | 29.1.2021
Lahodné, intenzivní, plné, s vědomím podpory udržitelnému pěstování.
5
HB Avatar autora | 28.1.2021
Nadmíru
5
LF Avatar autora | 28.1.2021
Vytecne kakao...muj favorit uz od precteni popisku, ze jest permakulturne pestovano!! U nas doma jinak nepestujeme... Posilam jeho medicinu rovnou dal.
5
M Avatar autora | 28.1.2021
Kakao jsem nakoupila jako dárky a udělaly radost! :)
5
B Avatar autora | 28.1.2021
First time in my life I had a cacao ceremony was with this cacao from Guatemala and I must say, I love it! It really opens up the heart, helps to be connected with myself and nature and gives joy. I will for sure drink it regularly. It also feels good to know, that the cacao is from a reliable source and produced, packed and sent with love.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení