KAKAO GUATEMALA

225 Kč 490 Kč 920 Kč 1 750 Kč 225 Kč 490 Kč 920 Kč 1 750 Kč od 225 Kč
Varianta

Pravé 100% rituální kakao z Guatemaly. Dostupné.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čistá 100% kakaová hmota z kakaových bobů
Odrůda: Criollo
Forma: Hoblinky nebo Kus Kakaa
Země původu: Guatemala, farma v oblasti Alta Verapaz, Dalileo Cacao
Kvalita: Obnovitelné pěstování bez pesticidů a chemikálií.

Naše Guatemalské kakao pochází z permakulturní farmy v pohoří Sierra de las Minas v Alta Vapez. Farma se vedle drobné produkce organického ovoce specializuje na pěstování a zpracování rituálního kakaa. Stromy rostou ve stínu guatemalské džungle a půda je obhospodařovaná na principech permakultury a udržitelného zemědělsko-lesnického hospodářství. Kakao je zpracováváno podle tradičních postupů přímo na farmě, kde vzniklo také vzdělávací a návštevnické komunitní off-the-grid centrum.

Příběh začal rodinou (kanaďan Laurent, mayská žena Beronika a jejich dvě děti), kteří objevili téměř neúrodný pozemek na úpatí pohoří Sierra de las Minas. Nyní je zde hora pokrytá nativními rostlinami, kakaovníky, ovocnými stromy a květinami. Každým nákupem tohoto kakaa jim pomáháte udržovat a rozvíjet projekt jedlého lesa, udržitelného agrolesnictví, navracení života a zalesňování této části země, kterému zasvětili svůj život.  

Vlastními slovy farmáře Laurenta (Dalileo cacao)
“Nezachraňujeme jen esenci kakaa - pro nápoje, výrobu čokolády nebo pro ceremonie, ale dáváme také zpátky Zemi. Čím víc kakaa můžeme vyprodukovat a sdílet, tím víc může růst náš rozmanitý biodiverzní les. Kopec a svahy Finca El Porvenir, bohaté na faunu a flóru, jsou službou našim produktům, a zajišťují dlouhověkost rostoucích ekosystémů v naději, že motivují také ostatní k opětovnému zalesňování a udržitelnému zemědělství.”

Považujeme naše kakao za něco něco, co je posvátné a zároveň přináší potěšení. S kakaem zacházíme se stejnou péčí, obezřetností a záměrem, jaký dáváme půdě a krajině, která obklopuje naše kakaovníky. Věříme, že tak produkujeme kakao, které dokáže inspirovat k hodnotám, které sdílíme, k léčení, radosti a lásce.
Namísto použití metod, které zvyšují výnos našich stromů s negativním dopadem na životní prostředí, obnovujeme přirozené prostředí kakaovníků. Necháváme stromy samy růst a plodit, a jen v případě potřeby zasáhneme přizozenými úpravami. Naše stromy jsou pěstovány spíše ze semen než z roubů, což znamená, že každý strom obsahuje své vlastní genetické složení a každý strom je jiný jedinec. Věříme, že je to součást výroby kakaa té nejvyšší kvality.
Aktivně se také zabýváme výběrem, uchováváním a pěstováním semen ohrožených druhů kakaa a chráníme tak dědictví těchto stromů před tím, aby bylo navždy ztraceno. Zaměstnáváme několik pracovníků z okolí a jsme rádi, že můžeme pořádat akce pro lidi, kteří se zamilovali do našeho kakaa a chtějí poznat místo, odkud pochází, a dozvědět se, jak kakao pěstujeme a zpracováváme. Naší vizí je pokračovat v udržitelném rozvoji a v budování eco-vesnice a vzdělávacího centra, které jsou benefitem pro zemi, pro návštěvníky, obyvatele a okolní komunitu.”

Tipy na vaření z kakaa najdete v našich receptech.

5
9x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LP Avatar autora | 21.8.2021
Moc dobré kakao.
5
Avatar autora | 29.4.2021
Jsme moc spokojení,kakao je výborné. Zuzka
5
MS Avatar autora | 20.2.2021
Guatemalské kakao vnímám stejně intenzivní a zároveň s jemnými účinky pro tělo.. Mám ráda radostnost, kterou přináší a zároveň uzemnění a otevřenost.. je pro mě velkým pomocníkem pro regeneraci a zvládnutí stresu při směnné práci u záchranné služby.
5
Y Avatar autora | 13.2.2021
Strong and yet light flavour, we love this Cacao!
5
MV Avatar autora | 29.1.2021
Lahodné, intenzivní, plné, s vědomím podpory udržitelnému pěstování.
5
HB Avatar autora | 28.1.2021
Nadmíru
5
LF Avatar autora | 28.1.2021
Vytecne kakao...muj favorit uz od precteni popisku, ze jest permakulturne pestovano!! U nas doma jinak nepestujeme... Posilam jeho medicinu rovnou dal.
5
M Avatar autora | 28.1.2021
Kakao jsem nakoupila jako dárky a udělaly radost! :)
5
B Avatar autora | 28.1.2021
First time in my life I had a cacao ceremony was with this cacao from Guatemala and I must say, I love it! It really opens up the heart, helps to be connected with myself and nature and gives joy. I will for sure drink it regularly. It also feels good to know, that the cacao is from a reliable source and produced, packed and sent with love.